top of page

Vedeli ste, že koriander má tieto skvelé účinky?

Možno ste už počuli o účinkoch rôznych olejov a po prečítaní mojich článkov ste dúfam siahli po levanduľovom či medovkovom zázraku. Do svojej zbierky by ste však mali pridať ešte jeden. Esenciálny koriandrový olej je viac ako len voňavý pomocník na relaxáciu. Jeho účinky na pokožku ma okamžite dostali.

účinky koriandra

Premýšľali ste niekedy nad tým, že zelené lístky alebo sušené korenie, ktoré si pridávate do jedál ako ozdobu, môžu byť tajomstvom pre žiariacu pokožku? Koriander, tiež známy ako „hara dhaniya“, je členom rodiny Apiaceae. Ďalšími členmi tej istej rodiny sú napríklad aj zeler a petržlen. Nájdeme ho v olejoch či parfumoch. Je to skrátka bylinka so silnou vôňou, ktorá žiaľ nevyhovuje každému. Ak vám nevadí, budete sa vďaka nej cítiť okamžite prebudení. No to nie je všetko. Vďaka svojim antiseptickým a liečivým vlastnostiam je koriander naozaj jedinečný.

esenciálny koriandrový olej

Aké sú účinky koriandra?


Koriander je mimoriadne bohatý na antioxidanty, vitamín C a betakarotén. Vaša pokožka sa vďaka nemu bude cítiť jemne, pružne a žiarivo a zároveň budú vaše bunky chránené pred oxidačným stresom. Antioxidanty bránia pohybu voľných radikálov v tele, čím spomaľujú proces starnutia. Umožňuje to pokožke udržať si svoju elasticitu. Čau, čau, vrásky. :P


Táto zázračná rastlina má v sebe veľkú dávku železa, ktorá vedie k zvýšeniu hladín hemoglobínu v tele a zabraňuje anémii. Je dobre známe, že naša pokožka je odrazom nášho vnútorného zdravia. Či už je príliš mastná alebo príliš suchá, alebo dokonca kombinácia oboch, žuvanie čerstvých lístkov koriandra každé ráno na lačný žalúdok je skvelým zdravým postupom, akým dosiahneme krásne vyzerajúcu pleť a zároveň pozitívne ovplyvníme tráviaci a hormonálny systém. Ak vám prekáža žutie čerstvého koriandra, môžete ho vyskúšať aj vo forme oleja, ktorý si nakvapkáte do vody.


Koriandrový olej sa najčastejšie používa na zníženie stresu a únavy a na liečenie nádchy a chrípky. Môžete ho použiť na inhaláciu, masáž, kúpeľ alebo do aroma lampy. Ja som sa odvážila vyskúšať ho vnútorne a môžem potvrdiť, že čemer mi zmizol rýchlejšie ako obvykle pomocou tabletky. Dnes sme tu však kvôli kráse a na ten je tiež odborník.


Či už je to akné alebo pigmentácia, mastná alebo suchá pokožka, pupienky alebo čierne bodky, koriandrová šťava funguje ako mágia. Dokonca vraj lieči aj ekzémy. Je to skrátka taký malý veľký detoxikačný a dezinfekčný pomocník.

Prírodný koriandrový olej je aromatická látka bohatá na mnoho účinných látok, ktoré sú nevyhnutné pre pokožku a vlasy. Ide predovšetkým o cenné minerály: draslík, vápnik, mangán, železo a horčík. Koriandrový olej obsahuje tiež veľa vitamínov, vrátane vitamínov A, C, K, ako aj kyseliny listovej, betakaroténu a ďalších živín. Niet divu, že koriander je známy ako bylinka krásy. :)


Je koriander vhodný pre pleť?


Koriandrový olej vyživuje a hydratuje, čím poskytuje úžasné výsledky v starostlivosti o vlasy, pokožku aj nechty. Okrem toho má olej protizápalové vlastnosti, takže môže zmierniť podráždenie. Okrem toho je ideálny aj na:

  1. zjednotenie a omladenie pokožky

  2. redukciu vyrážok a čiernych bodiek

  3. ošetrenie svrbiacej a suchej pokožky

  4. liečbu popálenín, rán a jaziev

  5. ošetrenie popraskaných pier

  6. vyhladenie pokožky

A kde ho používam ja? Koriandrový olej som objavila nie len pri mojej pažravosti ale aj v mojich obľúbených sprchovacích géloch od Yves Rocher. :) A neostalo len pri jednom.

sprchovacie gély yves rocher

1 STLAČENIE = 1 DÁVKA = 1 SPRCHA


Rastlinná kozmetika Yves Rocher prišla už dávnejšie na náš trh s prevratnou inováciou, ktorou sú koncentrované sprchovacie gély. Nájdete ich v menšom balení oproti klasickému 400ml gélu. To však nemení nič na tom, že vám vydrží rovnako dlho. Na výber máte množstvo vôní. Ja som počas chladnejších dní minula gél s intenzívnou vôňou bourbonskej vanilky a momentálne si užívam sviežu letnú kombináciu manga so spomínaným koriandrom. Ten mám aj vo väčšom balení, takže sa teším, že si ho užijem o niečo dlhšie.


A viete čo je super? Že ich kúpou zároveň podporíte životné prostredie. Ako tvrdia odborníci v Yves Rocher: "Správať sa ekologicky totiž môžeme aj v sprche. A vaše potešenie z jednej kvapky bude hneď niekoľkonásobné. Koncentrovaný sprchovací gél, to je o polovicu menšia spotreba plastov, mycie zložky 100% rastlinného pôvodu a strom zasadený za každý zakúpený flakón."


Vyskúšate ich tiež? Alebo máte od Yves Rocher obľúbený iný produkt?


Comments


profilova foto_Michaela Recht.jpg

Vitajte!

Ste tu noví? Objavili ste ma náhodou? Prečítajte si viac

o mne, o mojom svete,

denníku tridsiatničky

a článkoch, ktoré s radosťou prinášam mojim čitateľom.

Aby vám
nič neuniklo.

Ďakujem za odber :)

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • Twitter
bottom of page