top of page

Si dosť dobrá!

Ahoj, neznáma. Áno ty, ktorá si zavítala na moju stránku. Prestaň robiť to, čo robíš. Prestaň myslieť na to, čo ti behá hlavou. Prestaň sa pýtať “Čo ak”. Zastav svoje myšlienky a počúvaj ma. Si dosť dobrá.

ako byť dosť dobrý

Zastav svet okolo seba. Aspoň na malú chvíľku. Zastav tú negatívnu rieku, ktorá ti prúdi mysľou už nejaký ten čas. Nechaj zraňujúce slová, aby sa v nej utopili. Si dosť dobrá.


Si hodná šťastia. Si hodná úspechu. Dokonca si hodná oddychu. Si hodná lásky. Si hodná byť sama sebou. Si dosť dobrá.

Si dosť dobrá na to, aby si dosiahla svoje ciele. Si dosť dobrá na to, aby si si splnila sny. Si dosť dobrá na to, aby si dosiahla čokoľvek, po čom túžiš. Si dosť dobrá.

Ak sa cítiš stratená alebo nemáš oporu v priateľoch či rodine, nie si sama. Aj keď máš ten pocit. A možno si myslíš, že bez ohľadu na to, čo robíš, si vždy o dva kroky za ľuďmi v tvojom okolí. Že nestíhaš, nestačíš, nemáš to, čo oni. Ale opak je pravdou. Si dosť dobrá.


Zabudni na sociálne siete. Prestaň sa porovnávať. Ich život nie je šťastnejší ako ten tvoj. Je len iný. Vytvorený za iných podmienok. Aj ten tvoj bude. Aj tvoj život má hodnotu. Si dosť dobrá.


Život nemá presne stanovený vzorec. Nemusíš ukončiť vysokú, aby si mala úspešnú kariéru. A naopak, po ukončení vysokej školy nemusíš začať pracovať, nájsť si princa ešte pred 30-kou a vybudovať si šťastnú rodinu. Nič ti neutečie. Šťastie ti neutečie. Život ti neutečie. Každý má svoju vlastnú cestu. Ja som tridsiatnička a všetko robím naopak. A aj napriek tomu SOM DOSŤ DOBRÁ.

Vedomie, že mám možnosť písať scenár svojho života podľa svojich vlastných predstáv, snov a túžob robí celý svet zaujímavejším, no nie?

Nemusíš mať takú istú prácu ako ona, nemusíš mať rovnako dokonalé telo, krásne a husté vlasy a chodiť každý týždeň na výlety. Mamon nedefinuje tvoje šťastie a už vôbec nedefinuje tvoju hodnotu. Si dosť dobrá.


Prijmi to, kde si, pretože si presne tam, kde máš byť. Oslavuj každý míľnik. Oslavuj každý úspech. Oslavuj každý nový deň. Zahoď všetky vysoké očakávania, ktoré si voči sebe kladieš. Vypusti z hlavy každé “Mala by som” a začni myslieť na to, čo naozaj chceš ty. Si dosť dobrá.

5 views

Comments


profilova foto_Michaela Recht.jpg

Vitajte!

Ste tu noví? Objavili ste ma náhodou? Prečítajte si viac

o mne, o mojom svete,

denníku tridsiatničky

a článkoch, ktoré s radosťou prinášam mojim čitateľom.

Aby vám
nič neuniklo.

Ďakujem za odber :)

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
  • Twitter
bottom of page