top of page

Recenzia: Vysávač s vodnou filtráciou Thomas Aqua+ Pet & Family Plus

Tušili ste, že jeden malý a rozkošný pes dokáže po sebe zanechať toľko špiny? Nehovorím len o chlpoch ale aj o prachu, blate či hline. O baktériách radšej ani nepremýšľam. Vysávač je u nás aj z týchto dôvodov pustený každý deň hneď niekoľkokrát.


Pokiaľ ste alergik ako ja, mali by ste v tomto prípade obzvlášť zvýšiť pozornosť. Pes na seba dokáže počas výletu nachytať množstvo prachu a peľu. Ak ho po prechádzke poriadne neumyjete, postupne z neho všetko opadá práve na vašu podlahu, koberce či nebodaj gauč a posteľ.

V otázkach, ktoré som sa vás opýtala na mojom Instagrame, ste odpovedali jasne. Väčšina z vás má doma plávajúcu podlahu, na ktorej je prach vidieť už po pár dňoch. Chumáče postupne cestujú po byte a usadia sa na menších koberčekoch, ktoré máme zvyčajne pri kuchynskej linke či pod konferenčnými stolíkom v obývačke. Na to ale bežný vysávač často nestačí a mnohí z vás ste podľa odpovedí v podobnej situácii ako ja.

Vysávač a praktická metla sa stali v mojej domácnosti nevyhnutnou pomocou. Bohužiaľ som však stále nenatrafila na niečo, čo by splnilo všetky moje požiadavky. Až kým sa mi do rúk nedostal vysávač s vodnou filtráciou Thomas Aqua+ Pet & Family Plus. Nechcem znieť ako teleshoppingová kráľovná ale po prečítaní ďalších riadkov pochopíte moje nadšenie.

recenzia vysávač s vodnou filtráciou thomas slovakia

Pred príchodom nového “parťáka” som mala doma bežný vreckový vysávač s extra veľkým vreckom a vyšším výkonom. Výbava bola bežná a cenovo sme sa pohybovali skôr v nižšom priemere. A tu sme hneď pri hlavnej nevýhode.


Okrem Eddieho máme byt, ktorý je otočený k prašnej hlavnej ulici. Vrecko sa nám teda zapĺňalo rýchlo, no vzhľadom na svoju XXL veľkosť evidentne nie dosť rýchlo. V tomto prípade som mala dve možnosti. Vrecko som mohla pomerne často vyhadzovať a meniť za nové alebo som mohla čakať až kým sa nenaplní čo ale spôsobilo zápach. Vrecko som teda menila častejšie tak či tak, hoci nebolo plné. A to znamenalo ďalšie finančné výdavky.

Eda na posteľ nepúšťame. Na gauči je ale pre neho vytvorené miesto na hranie a maznanie. Jeho ostré chlpy sa ako na potvoru radi zapichávajú do textílií a je náročné dostať ich z gauča aj za pomoci silnejšieho vysávača. Samozrejmosťou je pravidelné tepovanie, ktoré sme si museli buď zaplatiť alebo si kúpiť špeciálne produkty či požičať tepovač. A tu sa opäť dostávam k ďalším výdavkom.


Metla je tiež kapitola sama o sebe. Nie je totiž zametanie ako zametanie. Tak sme sa dostali k špeciálnej metle, ktorá nás ale po čase omrzela. Nechcelo sa nám ju brať do rúk viackrát za deň a behať ku košu (rozmaznané deti). Metlu sme preto vymenili za bežný tyčový vysávač, ktorý ukryjeme za skriňu a vieme ho kedykoľvek vybrať na rýchle povysávanie. Na poriadne upratovanie ale samozrejme nestačí.

vysávač bez vrecka

Aké výhody má vysávač s vodnou filtráciou Thomas Aqua+ Pet & Family Plus?


Stále neverím, že si ma Thomas Slovakia našli a že ma ako na zavolanie oslovili na spoluprácu. Zrejme boli moje prosby a tiché nadávky pri každom zametaní už neúnosné.


Môžem ale s istotou prehlásiť, že tento vysávač je novou láskou môjho života (prepáč Majeno). Najskôr ma ale poriadne vydesil. Keď som zbadala tú špinu vo “vedierku” po vysávaní gauča a matraca, myslela som si, že ma vystrie. Uvedomila som si, koľko prachu môj starý vysávač absolútne nezachytil a to vysávame každý týždeň. Je ale rozdiel držať v ruke vysávač s výkonom 700 W a 1 700 W!

bezvreckový vysávač thomas slovakia

Vyššie som spomenula, že patrím medzi alergikov. A práve na to slúži spomínaná vodná filtrácia/technológia AQUA+. Vodný filter zachytáva prach, alergény, nečistoty a dokonca aj roztoče priamo v AQUA boxe. Do nádržky nalejete jeden liter čistej vody a po uprataní domácnosti všetko jednoducho vylejete. Vďaka spomínanej filtrácii tak nič neprenikne naspäť do vzduchu, nebudete mať pocit, že musíte počas vysávania ešte aj vetrať a zároveň to zabráni vzniku zápachu. Môj alergický nos je vďačný za vzduch, ktorý momentálne doma máme.


P.S. - Vďačná vám bude nielen peňaženka ale najmä životné prostredie. Menej vreciek do vysávača = viac EKO plusových bodov. :)

tepovanie gauča

Odkiaľ pochádza značka Thomas?


Značku Thomas priniesla na trh rodinná firma, ktorá pôsobí v Nemecku už viac ako 100 rokov. U nás si síce momentálne môžete vybrať len zo štyroch typov vysávačov (v Nemecku ich je viac), no určite vás poteší, že každý jeden je špeciálne určený najmä pre rodiny s deťmi a majiteľov domácich miláčikov.

Príslušenstvo k vysávaču Thomas Aqua+ Pet & Family Plus


Určite oceníte aj systém tlakového postreku na mokré vysávanie a čistenie škvŕn z kobercov alebo čalúnenia. Hneď, ako som spomenula, aký kúsok mi prišiel domov na testovanie, začali sa mi hlásiť záujemcovia o tepovanie gauča a matraca. Zrejme si s Majenom založíme novú firmu. :D


S odstupom času priznávam, že by som vo výbave prijala trošku inú hlavicu na čalúnenie. Priložená hlavica je na môj vkus úzka a mojimi rukami prešli aj šikovnejšie nadstavce. Ak máte miláčika s ostrými chlpmi, prípadne dlhosrstého psa alebo mačku, nemusí vám vyhovovať. To sa ale dá vyriešiť celkom rýchlo a to kúpou akejkoľvek cenovo dostupnej univerzálnej hlavice. Čo ďalšie v príslušenstve nájdete?

 • AquaBOX

 • Tepovacia hlavica na čistenie kobercov a podláh

 • Tepovacia hlavica na čalúnenie

 • Turbo kefa

 • Hubica na odsávanie zvieracích chlpov

 • Hubica na čalúnenie s dĺžkou 190 mm

 • Štrbinová hubica dlhá 360 mm

 • Nasávacia kefa na pripevnenie

 • Sifónová hlavica

 • Thomas ProTex na čistenie kobercov

 • XXL vrecko na prach, ktoré ja osobne zrejme nikdy nevyužijem

 • 2x filter HEPA 13, umývateľný

 • MICRO filter odpadového vzduchu

hubica na mokré vysávanie
turbokefa na vysávač
vysávač s mokrým vysávaním

Mokré vysávanie a tepovanie - skvelá vec alebo marketingový ťah?


Najviac som sa tešila práve na mokré vysávanie a tepovanie. Predstava čistého gauča mi privolala motýliky v bruchu. Hoci pohľad do nádobky je v tomto prípade rovnako odpudzujúci ako pri bežnom vysávaní. Spolu s čistiacim koncentrátom ProTex robí táto funkcia divy. Výhodou je, že v závislosti od typu materiálu si viete regulovať či už strek vody alebo silu sania.


Thomas v tomto prípade ponúka rôzne modely, ktoré dokážu mať niektoré funkcie ešte sofistikovanejšie. Ako ale zhodnotila Katka, alias Dedinská Mať vo svojej recenzii na vysávač THOMAS DryBOX AMFIBIA: “Nemýľte si to s hĺbkovým tepovaním gaučov, ktoré robia tepovacie firmy so svojimi špeciálnymi strojmi.” Aj ja si myslím, že poriadne hĺbkové čistenie aspoň raz za pol roka je určite potrebné, no efekt po tepovaní s vysávačom Thomas je určite extrémne uspokojivý.

Ako hodnotím moje rande s vysávačom Thomas Aqua+ Pet & Family Plus?


Zo začiatku bolo naše stretnutie mierne kostrbaté a vzhľadom na moju nižšiu váhu som si trošku zamakala. Nie je to stroj pre slečinky. Zaujímavé vychytávky, funkcie a samotná sila sa bohužiaľ odzrkadlili na trošku vyššej váhe a hlučnosti, čo našťastie vykompenzovali šikovné kolieska. Vďaka nim je pohyb hladký aj pri zmene typu podlahy či prechodu z podlahy na koberec. Darmo, nie je to len taký bežný mini vysávač, ktorý vám ledva potiahne chumáč vlasov z koberca. Toto je drak. Alebo ako ho ja volám: “Pekelný stroj”!


Tento môj stroj sa krásne popasuje so všetkým, čo potrebujem. Počas bežného dňa vezmem viditeľnú špinu a chlpy tyčovým vysávačom a každý štvrtok alebo nedeľu nastúpi tvrdá sila. A pokiaľ máte doma deti alebo v mojom prípade jedno veľké dospelé dieťa, uvidíte, ako ich bude baviť pohľad na všetku tú špinu vo vode.

hepa filter vysávač pre alergikov

Čistenia sa chopil Majeno. Vraj má dobrý pocit, keď vidí, koľko “bordelu” vyleje do záchoda. A hoci mu samotné čistenie nádržky na vodu zaberie pár minút, našiel si svoje finty, vďaka ktorým mu to už ide od ruky. Tie Edove chlpy sa fakt dostanú do každej skulinky. :D

vysávač na psie chlpy

A moje slová na záver? Keď som mojej maminke či kamarátom spomenula, koľko vysávač stojí, ostali mierne zaskočení. 300 EUR môže byť pre niekoho veľa. Ale spočítajte si, koľko miniete na vrecká do vysávača, vône do vysávača, tepovanie a koľkokrát ste si v duchu nadávali, keď ste museli po desiaty raz vyberať metlu a pozametať chlpy, rozsypanú špinu či vyčistiť koberec od rozliateho džúsu. Všetky tieto starosti vám vysávač s vodnou filtráciou Thomas Aqua+ Pet & Family Plus vymaže zo života. A ostane vám len úsmev na tvári a krásne čistá domácnosť bez zápachu a alergénov.

nadstavec na vysávanie gauča

Malý tip na záver: Thomas poskytuje 10-ročnú záruku na náhradné diely. Dostupnosť ale nemusí byť bežná, hoci ja som pri bežnom prezretí internetu našla všetko, čo by som mohla potrebovať. Komponenty si zároveň viete objednať v autorizovanom servise VIVA SERVIS alebo e-mailom na sk-service1@robert-thomas.net.


Technické špecifikácie, ktoré by vás mohli zaujímať:

 • Napätie: 230 voltov

 • Poistka: 16 ampérov

 • Príkon: 1400 W

 • Výkon: 280 W

 • Výkon motora IEC: max. 1700 W

 • Max. Podtlak: 28 kPa

 • Objem nádrže na čerstvú vodu: 1,8 l

 • Absorpcia vody približne: 2,6 l

 • Akčný rádius: 11 m

 • Počet koliesok: 2 veľké kolesá, 2 otočné kolieska Easy Drive

273 views

Comments


profilova foto_Michaela Recht.jpg

Vitajte!

Ste tu noví? Objavili ste ma náhodou? Prečítajte si viac

o mne, o mojom svete,

denníku tridsiatničky

a článkoch, ktoré s radosťou prinášam mojim čitateľom.

Aby vám
nič neuniklo.

Ďakujem za odber :)

 • Instagram
 • Facebook
 • Pinterest
 • Twitter
bottom of page